Greqia lëkundet nga një tërmet 5.2 ballë, ja ku ishte epiqendra

Kosovë&Rajon

Greqia lëkundet nga një tërmet 5.2 ballë, ja ku ishte

Greqia është tronditur sërish nga një tërmet 5.2 ballë në orët e vona të një nate më parë. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në perëndim të Tilos.

Ndërkohë Instituti Gjeo-dinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës bëri me dije se epiqendrae këtij tërmeti të fuqishëm ishte 16 kilometra në perëndim të Tilos me thellësi 10 kilometra.

Pas 5.2 ballë, Greqia është lëkundur edhe nga dy tërmete të tjera, më të lehta, 3.4 dhe 3.3

ME TE LEXUARAT