Granatë makinës luksoze të Nogës në Prishtinë, dëmtohen 6 automjete

Kosovë&Rajon

Granatë makinës luksoze të Nogës në Prishtinë,

Rreth orës 07:00, sot Policia ka pranuar informata për një shpërthim në rrugën “Zekirja Cana” në Prishtinë. Nuk raportohet për të lënduar, por 6 vetura janë dëmtuar.

Këtë për Insajderin e ka konfirmuar Insajderin zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci

Granatë makinës luksoze të Nogës në Prishtinë,

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para bëhet e ditur se si pasojë e shpërthimit nga fragmentet e mjetit shpërthyes gjashtë vetura janë dëmtuar përderisa nuk raportohet për pasoja në njerëz”, tha ai.

Sipas informacioneve fillestare, cak po dyshohet se ka qenë vetura e reperit, Agon Abdullahut i njohur me nofkën ‘Noga’, i cili e ka edhe shtëpinë në atë pjesë.

Insajderi ju sjell pamjet e veturave që kanë mbetur të dëmtuara.

Ndërkohë Borovci shtoi se përgjatë kryerjes së ekzaminimit të vendngjarjes rruga është bllokuar për lëvizje ndërkaq njësia për menaxhimin e mjeteve shpërthyese ka bërë pastrimin e terrenit.

Dyshimet e para, tha Borovci se janë për një grantë dore.

Rezultatet e para sugjerojnë që mjeti shpërthyes të ketë qenë granatë dore, ndërkohë që policia po vijon me ndërmarrjen e veprimeve të tjera për ndriçimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”, konfirmoi ai.

ME TE LEXUARAT