VIDEO/ Fluturimi kthehet në math, motori i avionit merr flakë në ajër

Bota

VIDEO/ Fluturimi kthehet në math, motori i avionit merr flakë në

Pasagjerët në bordin e një fluturimi Air India Express dëgjohen duke bërtitur në video teksa një nga motorët e avionit mori flakë të shtunën në mbrëmje, duke e detyruar avionin të bënte një ulje emergjente.

Fluturimi me një Airbus A320 sapo ishte nisur nga Bangalore dhe po shkonte për në Aeroportin Ndërkombëtar Cochin në Kerala kur ndodhi incidenti i tmerrshëm.

Videoja tregon një dritë të shndritshme që shkëlqen poshtë një krahu të avionit teksa po fluturon. Ndërkohë që pasagjerët prisnin brenda kabinës, zjarri shihet duke u intensifikuar dhe duke shkaktuar panik.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Të lutem rri ulur!” Në video mund të dëgjohet një stjuardesë duke këshilluar udhëtarët që bërtasin. “Çdo gjë është nën kontroll.”

Më pas në video shihen pasagjerët që dalin nga avioni dhe lëvizin përgjatë asfaltit.

“Pilotët u kthehen në Aeroportin Ndërkombëtar Bengaluru Kempegoëda dhe “kryen një ulje paraprake” pasi motori mori flakë”, tha linja ajrore në një deklaratë për India Today.

Pas uljes, pasagjerët u evakuuan me sukses dhe pa  asnjë të lënduar.

 “Na vjen keq për shqetësimin e shkaktuar, po punojmë për të ofruar aranzhime alternative për pasagjerët tanë që të arrijnë në destinacionin e tyre sa më shpejt të jetë e mundur”, tha linja ajrore në një deklaratë. “Do të kryhet një hetim i plotë me rregullatorin për të përcaktuar shkakun.”

ME TE LEXUARAT