Tragjedi në ajër! Avioni i nisur nga Londra goditet nga turbulencat e forta, vdes një pasagjer

Bota

Tragjedi në ajër! Avioni i nisur nga Londra goditet nga turbulencat e

Një pasagjer ka humbur jetën dhe disa të tjerë u lënduan sot, sipasojë e turbulencave të forta gjatë fluturimit nga Londra në Singapor.

BBC raporton se bëhet fjalë për avonin “Boeing 777-300ER”, i cili kishte destinacion Singaporin.

Sipas kompanisë  ajrore se në avion ndodheshin në total  211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit, tha linja ajrore në një deklaratë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Singapore Airlines shpreh ngushëllimet më të thella familjes së të ndjerit”, thuhet në njoftimin e kompanisë ajrore.

 

 

 

ME TE LEXUARAT