Shpërthim në universitetin ushtarak në Shën Petersburg, 7 të plgosur

Bota

Shpërthim në universitetin ushtarak në Shën Petersburg, 7

Një shpërthim i forte ka ndodhur në universitetin e Akademisë Ushtarake të Rusisë në qytetin rus të Shën Petersburg.

Nga ngjarja janë lënduar të paktën shtatë persona.

Ata u transferuan në objektin mjekësor të Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, ku iu ofrua e gjithë ndihma e nevojshme mjekësore.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Një banor vendas informoi autoritetet për shpërthimin në territorin e akademisë ushtarake të komunikimeve Budenov.

Autoritetet ruse tashmë kanë nisur hetimet dhe shumë shpejt do të dihen detajet e para se çka e shkaktoi shpërthimin.

ME TE LEXUARAT