Rusia sulmon Kharkiv, 5 të vdekur dhe 15 të plagosur

Bota

Rusia sulmon Kharkiv, 5 të vdekur dhe 15 të plagosur

Autoritetet ukrainase njoftuan sot se pesë persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën në një sulm me raketa ruse në rajonin e Kharkiv. Kreu i rajonit të Kharkiv, Oleh Sinehubov, tha se një punonjës i ambulancës ishte në mesin e të plagosurve.

Zyrtarët lokalë kanë konfirmuar se të gjithë të plagosurit janë dërguar në spitale, si dhe se janë raportuar dëme materiale në objekte banimi.

ME TE LEXUARAT