Ndodh në në Brazil, gruaja çon xhaxhanë e vdekur në bankë për të firmosur për kredi

Bota

Ndodh në në Brazil, gruaja çon xhaxhanë e vdekur në

Mendja njerëzore nuk mund ta kuptojë atë që ndodhi brenda një banke në Brazil, kur një grua iu afrua sportelit me një burrë në karrige me rrota.

Punonjësit e bankës fillimisht panë një burrë të zbehtë që po afrohej dhe më vonë konstatuan se ai kishte vdekur.

“Xhaxha më dëgjon? Ju duhet të nënshkruani. Nuk mund të firmos për ty”, dëgjohet të thotë gruaja, e cila më pas pretendonte se ishte mbesa dhe kujdestare e burrit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Nuk besoj se kjo që po bëni është e ligjshme. Zotëria nuk duket shumë mirë. Ai është shumë i zbehtë”, vuri re një punonjës banke në një lagje në Rio de Zhaneiro perëndimore, me gruan duke u përgjigjur “kështu është gjithmonë” dhe duke shtuar duke iu drejtuar burrit – të vdekur – në karrige me rrota “nëse nuk ndihesh mirë, unë mundem të çojë në spital. Dëshiron të kthehesh në hotel?”

Gruaja shihet duke këmbëngulur që i vdekuri të nënshkruajë për një hua prej 17,000 real brazilian (3,000 €).

Ekipet e shpëtimit shkuan në vendngjarje dhe zbuluan se burri kishte vdekur disa orë më parë. Gruaja u arrestua. 

ME TE LEXUARAT