Çmenduri s'njeh kufi, çifti shet fëmijën për të blerë iPhone

Bota

Çmenduri s'njeh kufi, çifti shet fëmijën për

Një çift në Bengalin Perëndimor në Indi kanë rrëfyer se kanë shitur fëmijën e tyre tetë muajsh për të blerë një iPhone për të bërë “reels” në mediat sociale.


Fqinjët në zonën e Panihati Gandhinagar, një vend tejet i varfër, nisën të dyshojnë kur çifti bleu telefonin e shtrenjtë dhe udhëtoi nëpër Bengalin Perëndimor për të bërë video, ndërsa foshnja e tyre mungonte.

Kur u morën në pyetje, çifti pranoi se ia kishin shitur foshnjën një gruaje në një fshat aty pranë. Të quajtur si Jaydev dhe Sathi, çifti gjithashtu u përpoqën të shisnin edhe vajzën e tyre shtatë vjeçare në fundjavën e kaluar, sipas këshilltarit lokal, Tarak Guha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


Pas rrëfimit të tyre, Sathi dhe gruaja që bleu foshnjën, u arrestuan, ndërsa Jaydev arriti të arratisej dhe po kërkohet nga policia. Media lokale “News9Live”, raportoi se foshnja gjithashtu është gjetur dhe është shpëtuar nga autoritetet.

ME TE LEXUARAT