Mbytet anija me emigrantë në ishullin grek, gjendet pa jetë një grua dhe një fëmijë

Bota

Mbytet anija me emigrantë në ishullin grek, gjendet pa jetë

Një fëmijë dhe një grua janë gjetur të vdekur pasi një varkë u mbyt në ishullin grek Leros, në të cilën ndodheshin emigrantë.

Nga 41 të shpëtuarit, gjashtë fëmijë dhe dy të rritur janë dërguar në spital, ndërsa 33 persona të tjerë po strehohen në Qendrën e Identifikimit të ishullit.

Deri më tani nuk është sqaruar se sa persona ndodheshin në skafin I cila u mbyt, ndërsa kërkimet në zonën detare vijojnë nga tre mjete të portit dhe një helikopter.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT