Ky është qeni i Caroline, 32-vjeçari e mbyti për të bërë të besueshëm skenarin e grabitjes

Bota

Ky është qeni i Caroline, 32-vjeçari e mbyti për të

Në një postim mjaft emocional në Facebook, klubi për mirëqenien e kafshëve, ka postuar foton e qenit të Caroline, vajzës simpatike nga Alonissos. Shoqata thotë se 20-vjeçarja, dhjetorin e kaluar kishte shkuar tek ata bashkë me vajzën dhe bashkëshortin për të birësuar një qen.

Në postimin e saj, përveç referimit që i bën “engjëllit në tokë”, siç e karakterizon Caroline Crouch, shoqata boton edhe foton e qenit të vogël Roxy, i cili u flijua në duart e 32-vjeçarit, në mënyrë që të forcojë alibinë e tij të grabitjes.

Postimi i plotë: 

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.


“Disa ditë më parë, e gjithë Greqia u trondit nga vdekja tragjike e Caroline në Glyka Nera. Si klub do të dëshironim të shkruanim disa fjalë në kujtesën e kësaj vajze të mrekullueshme sepse kishim nderin ta njihnim. Ishte fillimi i dhjetorit kur na ra telefoni dhe dëgjoj një zë engjëllor që kërkonte të birësonte një nga shumë të pastrehët tanë.

Takimi u mbyll për të nesërmen. Ajo erdhi për të marrë qenin bashkë me Babis dhe vajzën e tyre të vogël Lydia.

Ata ranë në dashuri me të voglin tonë dhe u larguan sëbashku me anëtarin e ri të familjes së tyre, vogëlushin Roxy.


Familja e Caroline ishte një nga ata që ne vullnetarët i konsiderojmë si modele. Nuk kishim dyshim se i vogli ynë tani do të jetonte plot dashuri dhe kujdes.

Caroline ti ishe një engjëll në tokë, në të gjitha kuptimet e fjalës.

Një fener i dritës së mirësisë, mirësisë, bujarisë dhe dashurisë së vërtetë për të pastrehët. Ju nuk e meritoni vdekjen dhe harresën. Ju meritoni kujtim dhe mirënjohje të përjetshme. Nga të gjithë ne. Qiej të mirë për ju dhe Roxy-in tonë të vogël. Së bashku nga atje lart ju do të mbroni Lydia-n e vogël.

ME TE LEXUARAT