Humbje pas humbjeje në Itali, dy alpiniste vdesin pasi rrëzohen nga mali

Bota

Humbje pas humbjeje në Itali, dy alpiniste vdesin pasi rrëzohen nga

Dy alpinistë, dyshohet me kombësi zvicerane, vdiqën pas një rënieje në Matterhorn, Itali.

Trupat e pajetë u gjetën mëngjesin e sotëm nga Aosta Valley Mountain Rescue dhe u transportuan në Cervinia.

Alarmi është vënë dje për shkak të moskthimit të konsorciumit në luginë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Të dy ranë në zonën e Cresta del Leone. Trupat u gjetën në rreth 3100 metra mbi nivelin e detit, shkruan Ansa.

Në operacion ka marrë pjesë edhe policia financiare e Cervinias.

ME TE LEXUARAT