E rëndë, gjenden 45 çanta me pjesë njerëzore, dyshohet se u përkasin punonjësve të zhdukur të “call center”-it

Bota

E rëndë, gjenden 45 çanta me pjesë njerëzore,

Dyzet e pesë çanta që përmbajnë mbetje njerëzore me karakteristika që përputhen me shtatë punonjës të munguar të “call center”, qendrës telefonatash, janë zbuluar në një luginë në një periferi të Guadalajara të Meksikës.

Mediat e huaja shkruajnë se ka informacione paraprake se pjesët e trupit “përputhen me karakteristikat fizike të disa prej të rinjve që u mungonin punonjësit e qendrës së thirrjeve”.

Shtatë punonjës të qendrës së thirrjeve u raportuan të zhdukur midis 20 dhe 22 majit në zonën metropolitane të Guadalajara, në Meksikën perëndimore. Ekspertët e mjekësisë ligjore ende nuk e kanë përcaktuar numrin e viktimave dhe identitetin e tyre.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Vendi është trazuar nga një epidemi zhdukjesh me më shumë se 100,000 meksikanë dhe migrantë ende të zhdukur.

 

Nga ana tjetër, rrëmbimi dhe trafikimi i qenieve njerëzore nuk janë të pazakonta në Meksikë, veçanërisht në zonat kufitare dhe shkalla e përgjithshme e vrasjeve në Meksikë është ndër më të lartat në botë.

 

ME TE LEXUARAT