Vrasja në Lezhë, flet dëshmitari: U tmerrova, makina e autorëve…

Aktualitet

Vrasja në Lezhë, flet dëshmitari: U tmerrova, makina e

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja në Lezhë. Një 16-vjeçar i cili ka qenë i pranishëm në vendin e ngjarjes ka treguar se Nikolin Marku Lekstakaj u vra në momentin që doli nga dyqani.

Gjithashtu ai ka rrëfyer tmerrin e përjetuar të momentit pas të shtënave me armë, ndërsa theksoi se i frikësuar është ulur në tokë dhe është futur në pjesën e pasme të lokalit.

“Nikoli bleu një pije freskuese. Në momentin që doli dhe po ngjiste shkallët u qëllua. Autorët po lëviznin me makinë ngjyrë të zezë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

U tmerrova dhe u ula menjëherë në dola dhe kalova në pjesën e pasme të lokalit”, ka treguar ai”.

ME TE LEXUARAT