Vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, kushëririt të Ardian Nikulajt, autorët u larguan me një automjet

Aktualitet

Vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, kushëririt të Ardian

Entjan Nikulaj, 40 vjec, kusheriri i biznesmenit Ardian Nikulaj eshte vrare me arme zjarri mbremjen e sotme me Lezhe.

Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 21:30, në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, në vendin e  quajtur “Ura e trenit”, në rrethana ende të paqarta, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit që drejtohej nga shtetasi Entjan Nikulaj, 40 vjeç, banues në Shëngjin.

Vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, kushëririt të Ardian

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Si pasojë është plagosur shtetasi Entjan Nikulaj, i cili është transportuar në gjendje shumë të rëndë, në spitalin e Lezhës, për ndihmë mjekësore, ku me pas edhe ka humbur jeten.

Lezhë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pak më parë, për ngjarjen e ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku mbeti i plagosur rëndë me armë zjarri shtetasi E. N., ju informojmë se:

Ky shtetas, si pasojë e plagëve të marra, pavarësisht ndihmës dhe trajtimit të menjëhershëm mjekësor, ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal të Lezhës

Për këtë ngjarje është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor, si dhe janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore.

Ndërkohë, vijon intensivisht kontrolli i zonës”, thuhet në njoftimin e ndare nga policia. deri tani jane dhene disa identitete per viktimen si Entjan, Eno dhe Elio Nikulaj megjithate mbetet te konfirmohet edhe ky informacion nga ana e policise. 

Sipas policise mesohet se pasi kane qelluar ndaj fuoristrades se bardhe ne te cilen ndodhej viktima Entjan Nikulaj, autoret jane larguar nga vendi i ngjarjes me nje automjet.

Ardian Nikulaj u ekzekutua nga nje grup personazh me 19 prill te ketij viti ne lokalin e tij Coral ne Shengjin dhe dyshohet se motiv i krimit ishte nje histori hakmarrje me familjen Lekstakaj e nisur ne vitin 1997.

Vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, kushëririt të Ardian

ME TE LEXUARAT