Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Aktualitet

Vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e

Moti në vendin tonë për ditën e sotme do të jetë me vranësira dhe reshje të pakta shiu. Në pjesën e dytë të ditës dhe orët vijuese, sjellin largim të vranësirave dhe ri-kthim të motit të kthjellët. Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten në mesditë  duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 3°C deri në 17°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor-Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

ME TE LEXUARAT