Vdekja e Armandos/ 22-vjeçari luante me të atin dhe vëllanë e vogël, del ekspertiza: Hekurat e kalçetos...

Aktualitet

Vdekja e Armandos/ 22-vjeçari luante me të atin dhe

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Sarandë ku si pasojë e motit të keq një tendë kaleçetoje u shemb duke i shkaktuar vdekjen 22-vjeçarit Armando Kazmas.

Policia ka shoqëruar mbrëmë pronarin e kësaj kalçetoje si dhe dy punonjësit. Pas verifikimeve të bërë ngjarja është konsideruar si fatkeqësi natyrore pasi ishte brenda standardeve.

Bashkë me 22-vjeçarin kanë qenë duke luajtur edhe i atij i tij dhe vëllai i vogël.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

I riu mori plagë të shumta dhe fillimisht u dërguar në spital por nuk ka mundur të mbijetojë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:50, te “Ura e Gajdarit”.

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi ka reaguar për humbjen tragjike të nipit të tij, Armando Kazma pasi era e fortë e një kalçetoje në Sarandë, rrëzoi hekurat e fushës duke zënë poshtë 22-vjeçarin.

Deputeti demokrat i ka kushtuar një mesazh prekës në rrjete sociale, ku ka shprehur dhimbjen e madhe për humbjen e nipit.

ME TE LEXUARAT