Vapë dhe reshje! 30 gradë në vendet e ulëta, parashikimi i motit për sot

Aktualitet

Vapë dhe reshje! 30 gradë në vendet e ulëta, parashikimi i

Temperatura te larta ne vendet e uleta dhe reshje ne disa qarqe. Ky eshte parashikimi i IGJEUM per diten e sotme.

RESHJET
Diten e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet ndërsa në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë priten reshje lokalisht mesatare.

TEMPERATURAT
E martë, dt. 21, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 27 °C
në vendet e ulëta: 19 / 30 °C
në vendet malore: 14 / 24 °C

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

ERA
Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë kryesisht në bregdet.

ME TE LEXUARAT