Tragjike/ Furgoni përplas për vdekje shqiptarin teksa lëvizte me biçikletë në Itali

Aktualitet

Tragjike/ Furgoni përplas për vdekje shqiptarin teksa lëvizte me

21 marsi ishte fatal për të riun shqiptar i cili tragjikisht teksa lëvizte me biçikletë ështyë përplasur nga ana e pasme nga një shofer me 4 pasagjerë  duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Villa Literno, Itali. Pati përparim të menjëhershëm në hetimin për vdekjen e një shqiptari me biçikletë, që ndodhi më 21 mars në Santa Maria a Cubito, falë aktivitetit hetimor të toger Antonio Brevetti, i cili kohët e fundit mori detyrën në krye të kazermës dhe që kërkoi pak kohë për të gjurmuar të dyshuarit.

U ndoq dhe u arrestua drejtuesi i furgonit që shkaktoi aksidentin dhe iku në këmbë: është shtetas jo i BE.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Hipoteza e krimit të dyshuar është ajo e vrasjes me automjet. I arrestuari, i mbrojtur nga avokati Marco Uçiero u dërgua në burgun e Santa Maria Capua Vetere.

Skena dëshpërimi dhe tmerri pati në rrugën e Santa Maria a Cubito, në arterien lidhëse midis Giugliano dhe Rrugës Shtetërore 7bis në zonën komunale të Villa Literno.

Shqiptari në biçikletë vdiq menjëherë pasi u shtyp nga një automjet pas një përplasjeje nga ana e pasme. Përplasja e parë kishte të bënte me një furgon, me 4 shtetas të huaj në bord dhe një Fiat Panda; çiklisti fatkeqisht është përfshirë edhe në goditjen që erdhi më pas, i hedhur dhe më pas i përplasur nga mjeti, tashmë jashtë kontrollit.

Nuk mund të bënin asgjë për çiklistin e gjorë. Kur kanë kuptuar tragjedinë, 4 personat në furgon në vend që të shpëtonin viktimën janë larguar në këmbë duke e lënë mjetin në vend. Bëhet fjalë për një ndjekje për drejtuesin e mjetit që iku me vrap: hetimet janë duke u zhvilluar nga karabinierët e stacionit të Villa Literno. Ekzaminimi i autopsisë do të bëhet së shpejti në trupin e viktimës.

ME TE LEXUARAT