Sunak telefonatë me Netanyahun: Një përshkallëzim rajonal nuk është në interesin e askujt

Aktualitet

Sunak telefonatë me Netanyahun: Një përshkallëzim rajonal

Kryeministri britanik, Rishi Sunak zhvilloi një bisedë telefonike të martën me homologun e tij izraelit, Benjamin Netanyahu.

Sunak i shprehu Netanyahut se përshkallëzimi në Lindjen e Mesme nuk është në interesin e askujt dhe se dhe vetëm do të thellonte pasigurinë në rajon.

“Ai theksoi se përshkallëzimi i madh nuk është në interesin e askujt dhe vetëm se do të thellojë pasigurinë në Lindjen e Mesme. Është një moment për qetësi”, njoftoi zyra e Sunak.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ai përsëriti gjithashtu mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar për sigurinë e Izraelit dhe për stabilitetin në Lindjen e Mesme.

ME TE LEXUARAT