Shpërthen festa kuqezi, Laçi kalon në avantazh skuadrën e Sylvinhos

Aktualitet

Shpërthen festa kuqezi, Laçi kalon në avantazh skuadrën e

Kroacia përballet me Shqipërinë në ndeshjen e dytë të Grupit B, me të dyja skuadrat që kërkojnë fitoren në mënyrë që të jenë ende në garë për t’u kualifikuar.

Kuqezinjtë e Sylvinhos zbresin në fushë pas disfatës me Italinë, teksa tashmë luajnë për çdo gjë.

Duket se tekniku brazilian ka kryer zëvendësime në mesfushë dhe sulm, duke lënë në stol Seferin dhe Brojën, teksa Bajrami ka kaluar në krahun e majtë, me Laçin që luan në mesfushë dhe Manaj në krye të pjesës ofensive.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

LIVE:

KROACI 0-0 SHQIPËRI

KOMENTI LIVE:

11′ GOOOL SHQIPËRIA 0-1/ Laçi (VIDEO)

4′ Manaj lëviz bukur në hyrje të zonës, por nuk arrin dot të godasë me topin që largohet nga Livakovic.

1′ Shkelmohet topi i parë në Hamburg!

FORMACIONET ZYRTARE:

KROACIA: Livakovic, Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Petkovic, Kramaric.

Trajner: Zlatko Dalic

SHQIPËRIA: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

Trajner: Sylvinho

ME TE LEXUARAT