Përplaset varka në lumin Danub, dy të vdekur dhe 5 të zhdukur

Bota

Përplaset varka në lumin Danub, dy të vdekur dhe 5 të

Dy persona humbën jetën dhe pesë rezultojnë të zhdukur nga përplasja e një varke në lumin Danub pranë qytetit hungarez Veroca, rreth 50 kilometra në veri të Budapestit.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, ku për pasojë kanë humbur jetën një grua dhe një burrë.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së rëndë.

ME TE LEXUARAT