Nuk u ftua nga Sylvinho në kombëtare, Daku: Ja cila është gjëja më kryesore për mua

Sport

Nuk u ftua nga Sylvinho në kombëtare, Daku: Ja cila është

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Mirlind Daku ka folur për gazetarët rusë pas fitores së Rubin Kazan 2-1, ku shënoi një gol dhe një asistim.

Ai foli për formën e tij te Rubin Kazan dhe për mos-ftimin në skuadrën kombëtare shqiptare. Daku tha se nëse vijon të shënojë gola, atëherë ka mundësi të ftohet në kombëtare për “Euro 2024”.

Pjesë nga intervista:Në minutat e para keni pasur dy situata ballë për ballë dhe zero goditje në portë. Pse ndodhi kështu?

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Humba përqendrimin, por më pas fati, falë Zotit, u kthye. Gjëja kryesore është që ne fituam.

A është e vështirë të mbash agjërim gjatë sezonit futbollistik?

Nuk është e lehtë, por nuk ndikon në lojën tonë. Unë mendoj se Zoti na ndihmon, në momentin që harron se nuk ke ngrënë për një kohë të gjatë.

Je i zhgënjyer që nuk je ftuar së fundmi në kombëtare? Si do t’i vlerësonit shanset tuaja për të arritur në Euro?

Jo, nuk u zhgënjeva, përqendrova të gjitha forcat për të performuar për klubin. Gjëja kryesore është të shënosh gola, atëherë do të thirresh në kombëtare. Unë besoj në veten time, kam bërë një punë të madhe në kualifikim.

ME TE LEXUARAT