“Nuk e di pse sajon”, abuzonte s*ksualisht me të bijën 15-vjeçare, zbardhet dëshmia e babait

Aktualitet

“Nuk e di pse sajon”, abuzonte s*ksualisht me të bijën

Është zbardhur dëshmia e babait, i cili abuzoi seksualisht me vajzën e tij të mitur.

Babai 48-vjeçarit, Bledar Rako, ndërsa është arrestuar pas denoncimit të 15-vjeçares, vazhdon të mohojë akuzën e së bijës për abuzim seksual. “Si mund ta bëj këtë?! Nuk e di pse e sajon”

Nga ana tjetër nëna e adoleshentes ka deklaruar se është vënë në dijeni nga psikologia e shkollës dhe se nuk ka dyshuar asnjëherë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Psikologia është personi që ka zbuluar abuzimin seksual gjatë një bisede me të miturën dhe me të marrë njoftim prej saj, policia e Kavajës është vënë në lëvizje dhe ka bërë ndalimin e tij. E mitura ka deklaruar se ka qenë e abuzuar herë pas here gjatë 4 viteve të fundit.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e rastit.

 

ME TE LEXUARAT