Ndërtime pa leje në Kukës, procedohen penalisht 4 persona

Aktualitet

Ndërtime pa leje në Kukës, procedohen penalisht 4 persona

Policia e Kukësit ka proceduar penalisht 4 persona, ndërsa evidentoi 2 raste të ndërtimeve pa leje.

Si rezultat i kontrolleve dhe verifikimeve që kryhen vazhdimisht në terren, në bashkëpunim me inspektorët e IMT-së, kundër ndërtimeve të paligjshme, komisariatet e Policisë Kukës dhe Tropojë referuan materialet në Prokurori, ku nisën procedimet në gjendje të lirë për shtetasit: A. H., banues në Kukës dhe M. S., banues në Tropojë.

Gjithashtu, u proceduan në gjendje të lirë shtetasit S. H., 42 vjeç dhe A. M., 49 vjeç, të dy banues në Kukës, të cilët u  konstatuan nga Policia, duke punuar me mjete të rënda, në njërin nga objektet që po ndërtohej pa leje.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

ME TE LEXUARAT