Ministri grek flet për mediat pas takimit me Belerin: Gjyqësori të japë drejtësi

Aktualitet

Ministri grek flet për mediat pas takimit me Belerin: Gjyqësori

Ministri i Shtetit të Greqisë, Stavros Papastavrou ka mbajtur një deklaratë për mediat pas takimit në burgun e Durrësit me Fredi Belerin.

Ai tha se Bashkia e Himarës është e vetmja bashki në Europë që nuk ka kryetar dhe për këtë arsye kërkon që hallkat gjyqësore shqiptare të shprehin dhe të japin drejtësi.

“Kërkojmë që hallkat gjyqësore shqiptare të shprehin dhe të japin drejtësi. Nesër shpresojmë që më në fund drejtësia shqiptare të japi drejtësi për Fredi Belerin”, mësohet të ketë deklaruar ai.

ME TE LEXUARAT