Minatori humbi jetën në galeri, policia e Bulqizës shoqëron disa persona

Aktualitet

Minatori humbi jetën në galeri, policia e Bulqizës shoqëron

Pas aksidentit ku humbi jetën minatori 29-vjeçar Armand Peshku ka humbur jetën në vend, ndërsa Hajdar Bala është transportuar me helikopter për në spitalin e Traumës në Tiranë, Policia e Bulqizës ka shoqëruar disa persona .

U mësua se dy minatorët me detyrë vagonist kanë qenë në frontin e punës në momentin që një masiv i madh gurësh është shembur dhe i ka zënë poshtë.

Ndërkohë, policia pritet të japë detaje në lidhje me personat përgjegjës të cilët janë shoqëruar në ambjentet e policisë së Bulqizës./ Balkanweb

ME TE LEXUARAT