Mbërrijnë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer në Rinas

Aktualitet

Mbërrijnë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer në Rinas

Kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit 8190 doza të vaksinës Pfizer.

Mbërrijnë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer në Rinas

Lajmi bëhet me dije nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shprehet se në vend kanë mbërritur deri më tani 703, 550 doza vaksinash në vend.

Mbërrijnë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer në Rinas

Më tutje, në rrjetet sociale ajo shprehet se janë bërë 345, 934 vaksinime në total.

Postimi i plotë

Edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbërritën në mbrëmje, duke arritur në 703,550 doza vaksinash në vend Deri tani, me ekipet tona  në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 345,934 vaksinime dhe do të vijojmë pa u ndalur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar
#ShqipëriaBuzëqesh

ME TE LEXUARAT