Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS, Rama merr mandatin e tretë ndërsa LSI...

Aktualitet

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS, Rama merr

Një sondazh i publikuar në Top Channel nga kompania e mirënjohur e sondazheve IPSOS, tregon se 44% e shqiptarëve mendojnë se PS (Edi Rama) do të fitojë zgjedhjet e 25 prillit. Të pyetur se “kush mendoni se do i fitojë zgjedhjet parlamentare?”, 44% e të anketuarve janë përgjigjur (PS – Edi Rama).

Sipas sondazhit të publikuar në T.CH, vetëm 24% e qytetarëve të pyetur mendojnë se do të fitojë (PD -Lulzim Basha).

Monika Kryemadhi duket se ka besim minimal nga qytetarët, pasi vetëm 2% e të anketuarve mendojnë se LSI do të fitonte zgjedhjet parlamentare.

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS, Rama merr

Në këtë sondazh janë pyetur pak më shumë se 1500 persona, 51% femra dhe 49% meshkuj, në 12 qarqe të vendit.

ME TE LEXUARAT