Emrat/ Doza kokainë gati për shitje në Tiranë, kush janë dy të rinjtë e arrestuar sot

Aktualitet

Ardi Shehu 32 vjeç dhe Brisea Kallushi 34 vjeç ranë në pranga sot pasi shpërndanin sasi kokaine në kryeqytet.

Policia ka ranë në gjurmë të një sasie prej 20-30 gram kokainë dhe ndërhynë, duke i arrestuar.

32-vjeçari akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, ndërsa Brisea për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë iu gjetën rreth 500 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, bashkë me 2 celularë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Pas verifikimeve të policisë rezulton gjithashtu se Ardi shehu ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata.

Kokainë gati për shitje, dy trafikantë në pranga në Tiranë, mes tyre dhe një 34-vjeçare

Emrat/ Doza kokainë gati për shitje në Tiranë, kush

Antidroga e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Medusa”. Si rezultat kanë rënë në pranga dy persona, Ardi Shehu dhe Brisea Kallushi.

Ata shisnin lëndë narkotike të forta në zonën e “Bllokut” në Tiranë në doza 20-30 gramë.

Burime bëjnë me dije se ata komunikonin me blerësit nëpërmjet rrjeteve sociale për t’u shitur më pas drogën. Gjatë kontrolleve u gjetën rreth 500 gramë lëndë narkotike e dyshuar kokainë.

Sektori për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, në kuadrin e një procedimi penal, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, si dhe në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional “Tempulli 3”, ka finalizuar operacionin e koduar “Medusa”.

Si rezultat i tij u arrestuan shtetasit:

– A. Sh., 32 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim, dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qendrimit”;

– B. K., 34 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Gjatë kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë iu gjetën rreth 500 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, bashkë me 2 celularë.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se shtetasi A. Sh. kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë.

ME TE LEXUARAT