Këmbimi valutor/ Me sa blihet dhe shitet Euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Me sa blihet dhe shitet Euro, çfarë ndodh me

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 93 lekë dhe do shitet me 94 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 99.7 lekë dhe do shitet me 100.5 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.8 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117.5 lekë dhe do shitet me 118.5 lekë.

ME TE LEXUARAT