Këmbimi valutor/ Euro prek fundin, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Euro prek fundin, çfarë ndodh me monedhat e

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 93.6 lekë dhe do shitet me 94.5 lekë.

Euro do blihet me 101.7 lekë dhe do shitet me 102.5 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.2 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 118.2 lekë dhe do shitet 119.5 lekë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT