Kapet nga policia greke me armë dhe fishekë 17-vjeçari shqiptar, arrestohet i riu dhe babai i tij

Aktualitet

Kapet nga policia greke me armë dhe fishekë 17-vjeçari

Një 17-vjeçar është kapur nga policia greke më armë pa leje. Indentiteti i të riut nuk është bërë ende i ditur. Sipas njoftimeve i riu ishte duke udhëtuar me makinë me babain e tij në zonën e “Kolonos”në Athinë.

Policia ka kryer një kontrroll rutinë dhe gjithashtu ka kontrrolluar dhe makinën e 17-vjeçarit. Gjatë kontrrollit policia ka dyshuar më shumë prej veprimeve të çuditshme që ata kanë patur, kjo gjë i çoi policët të kryenin një kontrroll më të hollësishëm.

Pas kontrrollit policia ka gjetur 5 fishekë brenda në makinë dhe një armë në brez të 17-vjeçarit.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

I riu është arrestuar nga policia bashkë me babain e tiji 39-vjeçar pasi ai akuzohet për neglizhencë në mbikëqyrjen e të miturit.

 

 

 

ME TE LEXUARAT