Ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe paraqitet në SPAK

Aktualitet

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe paraqitet në SPAK

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe është paraqitur ditën e sotme në SPAK.

Tushe është shoqëruar nga avokati i tij. Sipas burimeve SPAK ka nisur hetim pasuror ndaj ish-zyrtarit të lartë.

Tushe përfundoi dënimin pak kohë më parë për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dyshohet se Tushes i janë gjetur pasur të fshehura në emër të personave të tjerë.

ME TE LEXUARAT