EMRI/ U qëllua me 3 plumba në sy të gruas e fëmijës, kush është 50-vjeçari që u plagos në Shijak

Aktualitet

EMRI/ U qëllua me 3 plumba në sy të gruas e fëmijës,

SHIJAK- Eshte mësuar identitetin e 50-vjeçarit, i cili u plagos me armë zjarri mbrëmjne e djeshme në Shijak. Bëhet fjalë për Ardjan Çyrbjan, ndërsa autori i dyshuar është Ervis Hodo.

Ky i fundit ka shtënë tri herë me armë në drejtim të 50-vjeçarit , i cili ka qenë nën shoqërinë e bashkëshortes dhe fëmijës.

Plumbat e kanë kapur një në bark dhe tjetri afër zemrës.  Bashkëshortja e Çyrbes i është afruar autorit duke iu lutur të mos qëllonte më.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

I plagosuri është nga Shijaku, ndërsa autori i krimit Hodo është nga Dibra, i ardhur disa dekada me parë me banim në Shijak.

Sipas policisë, sherri mes tyre ka nisur për motive të dobëta. Grupi hetimor ndërkohë ka nisur pounën për zbardhjen e plotë të ngjarjes

ME TE LEXUARAT