Emrat/ Të përfshirë në kultivim dhe trafik kanabisi, burg për tetë shqiptarët në Uells

Aktualitet

Emrat/ Të përfshirë në kultivim dhe trafik kanabisi, burg
Tetë shqiptarë të arrestuar për prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike në Uells.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e Uellsit, tetë shqiptarët prodhuan 2.5 milionë paund kanabis në një periudhë 3-vjeçare.

Të dënuarit janë:

Oltian Salla, 34 vjeç, nga Warstone Lane, Birmingham – katër vjet.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Shpëtim Kapo, 24 vjeç, nga Toën Fields, Doncaster –   tre vjet e tetë muaj.

Aranit Kapo, 22 vjeç, nga Manor Oak Gardens, Sheffield – tre vjet e katër muaj.

Ardit Lici, 27 vjeç, nga Owler Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Edison Cela, 28 vjeç, nga Oëler Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Ronaldo Hazizi, 25 vjeç, nga Catherine Avenue, Doncaster – gjashtë muaj.

Besim Kalemi, 23 vjeç, nga Ëincobank Avenue, Sheffield – gjashtë muaj.

Hasan Hajdari, 20 vjeç, nga Queen Street, Rhyl – katër muaj.

 

ME TE LEXUARAT