Elvis Naçi reagon për plagosjen e 5 besimtarëve në xhaminë Dine Hoxha në Tiranë

Aktualitet

Elvis Naçi reagon për plagosjen e 5 besimtarëve në

Imami Elvis Naçi ka reaguar për pla gosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e djeshme tek rruga e Kavajës në Tiranë.

Përmes një postimi në Facebook, ai bën thirrje për mbizotërimin e qetësisë dhe paqes në këto ditë Ramazani.

Elvis Naçi më tej uron shërim të shpejtë për 5 të pla gosurit, të cilët u su lmuan dje brenda xhamisë në Tiranë.

Elvis Naçi reagon për plagosjen e 5 besimtarëve në

“Lusim Zotin e Madherishem t’ju jape sherim të shpejtë vëllezërve tanë që u su lmuan dhe u pla gosen brenda Xhamise Dine Hoxha Tirane, ne kete Ramazan te begate duhet t’i marrim gjerat me qetesi ku paqja dhe falja të mbizoterojë! Amin”, shkruan Elvis Naçi.

 

ME TE LEXUARAT