E zë porta e shtëpisë poshtë, humb jetën e moshuara në Itali

Bota

E zë porta e shtëpisë poshtë, humb jetën e moshuara

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Itali mesditën e kësaj të mërkure. Një grua e moshuar 73-vjeç, ka humbur jetën pasi e ka zënë porta e shtëpisë së saj poshtë.

Ngjarja ka ndodhur në komunitetin lokal Nissi në Varda Ilia, ku e mohuara ka dalë në oborr dhe teksa ka tentuar të hapë portën e madhe kjo e fundit ka rënë duke e zënë poshtë dhe si pasojë e moshuara ka ndërruar jetë.

Sipas mediave vendase 73-vjeçarja është gjetur e pajetë nga vëllai i saj i cili kishte shkuar për ta vizituar.Trupi i saj është dërguar në Mjekësinë Ligjore të Patrës për autopsi.

ME TE LEXUARAT