Arrestohen tre autorët e plagosjes në zyrën elektorale të PD në Kavajë

Aktualitet

Arrestohen tre autorët e plagosjes në zyrën elektorale të PD

Arrestohen nga policia tre personat e akuzuar per plagosjen me arme ne zyren e PD ne Kavaje.

Arrestohen tre autorët e plagosjes në zyrën elektorale të PD

Policia ben me dije se kane rene ne pranga shtetasit Ndricim Jonuzi, Dorian Troplini dhe Markel Shtylla.

Pas ndallimit mbremjen e sotme, mesohet se tre personat jane derguar ne ambientet e policise se Kavajes ku po i nenshtrohen procedurave te hetimit.

Tre personat akuzohen se kane plagosur me arme Bledi Okshtunin, anetar i shtabit elektoral te PD ne zyren elektorale te kesaj force politike ne lagjen nr.3 ne Kavaje.  

Arrestohen tre autorët e plagosjes në zyrën elektorale të PD

Diten e sotme me ane te nje videoje te publikuar nga disa gazetare, vete autori i ngjarjes Ndricim Jonuzi, foli per ngjarjen duke pohuar se ka pasur debat me zyrtarin demokrat per aresye se ai i kishte zene rrugen nje zonje me makinen e parkuar para zyres elektorale te PD./lajmifundit.al  

 

ME TE LEXUARAT