Aksident tragjik në një kantier ndërtimi, humb jetën 58-vjeçari shqiptar

Aktualitet

Aksident tragjik në një kantier ndërtimi, humb jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një kantier ndërtimi, në orët e para të ditës në djeshme në Besurica në Italisë.

Siç bëjnë me dije mediet fqinje, në një zonë ku po zhvilloheshin gërmime është shembur një pjesë dheu. Si pasojë ka humbur jetën një shtetas me origjinë shqiptare, 58 vjeç.

Pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të ambulancës dhe zjarrfikësve, shqiptari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dinamika e saktë e aksidentit nuk është ende e qartë për momentin.

 

ME TE LEXUARAT