Tërmet i fortë shkund vendin fqinj, ja ku ishte epiqendra

Bota

Tërmet i fortë shkund vendin fqinj, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka goditur pak minuta më parë Greqinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në 8 kilometra nga Amfissa, ndërsa thellësia fokale ka qenë 5 kilometra.

Goditja e tërmetit ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar panik te qytetarët. Fatmirësisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Tërmet i fortë shkund vendin fqinj, ja ku ishte epiqendra

ME TE LEXUARAT