Bota

Tërmet 3.9 balle në Bosnjë e Hercegovinë

Një tërmet me shkallë 3.9 ka dridhur sot në mëngjes Bosnjën e Hercegovinën. Epiqendra e lëkundjes ishte jo larg nga Nevasinja, raportojnë mediat boshnjake, transmeton lajmi.net.

Sipas shënimeve nga EMSC, tërmeti është ndjerë në ora 5:20 të mëngjesit edhe në disa rajone tjera të Bosnjës e Hercegovinën përfshirë Sarajevën, Dubrovnikun, Dalmaci por edhe në Mal të Zi.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 57 kilometra nga Sarajeva, 40 kilometra nga Mostari dhe 12 kilometra nga Nevasinja në thellësi prej 5 kilometrash/LAJMI

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close