Lajmi i fundit

Dëmet nga tërmeti, bashkisë së Kurbinit i vendoset shiriti

Bashkia e Kurbinit është cilësuar si ndërtesë e dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lëkundjet e forta sollën dëmtime të rënda në shumë godina të vendit, ku disa prej tyre rezultuan edhe të pabanueshme.

Në mesin e objekteve në fjalë është përfshirë edhe bashkia e Kurbinit. Kësaj të fundit i është vendosur perimetri i sigurisë pas verifikimit të ekspertëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close