Bota

Panik ne bord, avioni me 347 pasagjere merr flake ne fluturim

Avioni ‘Boeing Co 777’ i “Philippine Airlines” i nisur drejt Manilas, u përfshi nga flakët duke krijuar panik te pasagjerët.

Për shkak të një defekti në një nga motorët, flakët shpërthyen në njërin nga krahët e avionit.

‘Boeing Co 777’  u detyrua të rikthehej në pistën e Los Angeles.

Sipas njoftimeve, të 347 pasagjerët dhe 18 anëtarët e ekuipazhit shpëtuan pa lëndime.

Momenti i rënies së zjarrit është fotografuar nga disa pasagjerë dhe media lokale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close