Bota

Gjenden 25 persona ne kontenierin frigoriferik te nje trageti

 

Policia holandeze ka bërë me dije që të paktën 25 persona janë gjetur në një kontenier-frigorifer- në bordin e një trageti që ishte nisur drejt Mbretërië së Bashkuar.

Lajmin e bëjnë me dije mediat britanike dhe holandeze që nënvizojnë që për momentin nuk ka detaje për kushtet në të cilat ndodhen 25 klandenstinët, dhe ende nuk dihet as kombësia e tyre.

E përditshmja holandeze De Telegraaf shkruan që gjetja e njerëzve është zbuluar nga ekuipazhi i tragetit, pak pas nisjes së tragetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close