Lajmi i fundit

Gara per kryeprokurorin, Arta Marku kerkese KLP: Pse me renditet te dyten

Arta Marku Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme e cila garon për një mandat për plotë në këtë post, i ka kërkuar sot KLP-së që t’i vihet në dispozicion pikëzimi i detajuar i secilit anëtar të Këshillit, i cili e renditi atë të dytën në garën për kryeprokuror.

Përmes një kërkese të dërguar pranë KLP, ditën e sotme Marku thotë se pasi të njihet me sistemin e pikëzimit do vlerësojë të drejtën e saj për ankimim të vendimit.

Ndërkohë burime bëjnë me dije se ende nuk dihet nese Marku do të ankimojë vendimin e Këshillit, brenda afatit i cili përfundon ditën e nesërme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close