Bota

Masaker ne SHBA/ Agresori qelloi me arme drejt turmes, 4 te vdekur dhe 10 te plagosur

Katër persona kanë vdekur dhe 10 të tjerë janë plagosur në Fresno, këtë të diel, teksa një familje ishte mbledhur për të ndjekur një ndeshje futbolli amerikan.

Një i dyshuar hyri në oborr dhe nisi të qëllojë turmën e njerëzve që ishin të pranishëm, sipas policisë së Fresnos, Kaliforni, SHBA.

Viktimat ishin të gjitha midis moshës 25 dhe 30 vjeçe. Për fat, asnjë nga fëmijët nuk është qëlluar.

Agresori ka arritur të laroghet nga skena dhe policia nuk ia di ende identitetin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close