Tifozët çekë, thirrje “Kosova është Serbi” pranë hotelit të kombëtares

Sport

Një numër tifozësh çekë, sipas RTK, i janë afruar hotelit ku po qëndron kombëtarja e Kosovës dhe kanë bërë thirrje “Kosova është Serbi”.

Mjaftoi një ndërhyrje e shpejtë e policisë që ata pak tifozë të largohen, pa krijuar përplasje të mëtejshme.

Policia çeke ka vendosur një numër të madh forcash policore pranë hotelit ku po qëndron kombëtarja e Kosovës.

Ndeshja Kosovë-Çeki do të nisë në orën 20:45 dhe luhet në “Doosan Arena”.

ME TE LEXUARAT