Bota

Kompania ajrore “Lufthansa” në grevë, pezullohen 1300 fluturime

1300 fluturime janë anulluar pas një greve të përgjithshme të personelit të kompanisë ajrore Lufthansa.

Greva ka nisur këtë të mërkurë dhe është paralajmëruar të zgjasë 24 orë, deri në 23:00 të së premtes.

Në Frankfurt, situata në aeroport është e qetë pasi pasagjerët janë lajmëruar në kohë për anulimin e fluturimeve, 180 mijë pasagjerë në total.

Sindikata e personelit të fluturimeve këmbëngul për grevë pasi Lufthansa nuk pranon negociata për disa çështje, dhe pse është pranuar rritja e pagave prej 2 për qind, më shumë se sa ishte kërkuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close