Bota

Nuk ka rrembim! Alarm ne aeroportin e Amsterdamit ishte fals

Një alarm i rremë i një rrëmbimi të një aeroplani ngjalli frikë në aeroportin Schiphol të Amsterdamit të Mërkurën në mbrëmje.

Policia Hollandeze shkroi në twitter rreth orës 19:30 se po hetonin një “situatë të dyshimtë”.

Një pjesë e aeroportit, i cili është një nga më të ngarkuarit e Evropës, ishte i mbyllur për pasagjerët ndërsa zyrtarët hetuan.

Por pasi njerëzit ishin evakuuar nga avioni, Air Europa njoftoi se një pilot rastësisht kishte ndezur një alarm.

“Alarm i rremë. Në fluturimin Amsterdam-Madrid këtë pasdite u aktivizua, gabimisht, një paralajmërim që shkakton protokollet e rrëmbyesve në aeroport,” në Twitter njoftoi ajri.

“Asgjë nuk ka ndodhur, të gjithë pasagjerët janë të sigurt dhe shëndoshë e mirë duke pritur të fluturojnë së shpejti. Ne kërkojmë shumë falje.”

Pak para njoftimit të tyre, policia ushtarake Hollandeze konfirmoi që të gjithë pasagjerët dhe stafi ishin evakuuar në mënyrë të sigurtë nga fluturimi i lidhur me Madridin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close