Bota

Alarm në Holandë, një avion dyshohet se është marë peng nga tre persona të armatosur

Një situatë e dyshimtë ka alarmuar policinë ushtarake në aeroportin Schiphol në Amsterdam.

Daily Mail shkruan se ka raportime se tre persona të armatosur me thika kanë tentuar të marrin nën kontroll një avion që do udhëtonte drejt Madridit.

Njoftimin për pengmarrjen e ka dhënë piloti i avionit. Ndërkohë mediat holandeze thonë se të gjithë pasagjerët janë evakuuar pa probleme nga avioni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close